240 tyś. zł za śmierć syna.

O tej sprawie mówił głośno cały Wrocław: 30 lipca 2006 roku 14-letni Filip grał z kolegami w koszykówkę na szkolnym boisku w centrum Wrocławia. Gdy piłka wpadła na mur okalający boisko, Filip wdrapał się na niego. Na murze znajdowała się metalowa siatka, która – jak się okazało – była pod napięciem. Filip został śmiertelnie porażony prądem, zmarł mimo reanimacji prowadzonej przez lekarzy pogotowia ratunkowego. Prawomocnym wyrokiem skazano winnych tragedii: b. dyrektorkę gimnazjum i dyspozytora pogotowia energetycznego. To otworzyło drogę do starania się o zadośćuczynienie dla rodziny chłopca za ból i cierpienie po stracie syna i brata od instytucji odpowiedzialnych za zaniedbania.

W piątek, 10 lutego br., w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu ugodą zakończyła się sprawa o zadośćuczynienie od spółki Tauron Dystrybucja S.A..  Kancelaria Radców Prawnych EuCO, reprezentująca rodziców Filipa wywalczyła dla rodziców chłopca łącznie blisko ćwierć miliona złotych. EuCO wywalczyło również 40.000 zł dla siostry zmarłego Filipia. „Dzięki Kancelarii Radców Prawnych EuCO rodzice chłopca otrzymają zadośćuczynienie za ból i cierpienie po stracie syna. Wiemy, że nic nie przywróci dziecku życia, ale sprawiedliwość  i zasady współżycia społecznego wymagają, by instytucje odpowiedzialne za ludzkie tragedie ponosiły konsekwencje swoich zaniedbań” podkreślił mecenas Lucjan Chreściak z EuCO.

Teraz EuCO prowadzi w imieniu rodziców chłopca sprawę przeciwko Gminie Wrocław, która ponosi odpowiedzialność za niewłaściwe działanie Pani Dyrektor Szkoły.
„W tej sprawie powinniśmy spodziewać się rozstrzygnięcia w ciągu najbliższych kilku miesięcy. EuCO złożyło już odpowiednie dokumenty w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu” powiedział mec. Chreściak.